Се урна покривот на аеродромот во Њу Делхи, едно лице загина

fg-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕдно лице загина при уривање на покривот на аеродромот во Њу Делхи поради обилните врнежи и ветрови.

Поради несреќата, која се случи утринава во 5:00 часот, официјалните лица ги откажаа летовите до 14:00 часот, пренесува Reuters.

Локалните медиуми јавија дека три лица се повредени, а едно лице е заробено под урнатиот покрив.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK