Русија соопшти дека соборила 36 дронови испратени од Украина

shahed-136-dron00002-830x0.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСистемите на руската противвоздушна одбрана уништија 36 дронови, испратени од Украина во текот на изминатата ноќ кон територијата на Русија, соопшти Министерството за одбрана во Москва.

Петнаесет беспилотни летала се соборени над Курска област, девет над Липецка, по четири над Воронешка и Брјанска и по два над Орловска и Белгородска, посочи Министерството во објава на социјалната мрежа Телеграм.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK