Четиринаесетгодишно девојче е киднапирано во Грција, во месноста Лариса

isceznata.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧетиринаесетгодишно девојче е киднапирано во Грција, во месноста Лариса, а активирана е „Амберт алерт“ – килибарна тревога. Девојчето Хрисула Хрисобаланти исчезнало на 27 јуни околу 20.30 часот. Се претпоставува дека девојчето било киднапирано од постаро лице.

Медиумите пренесуваат дека девојчето е високо 155 сантиметри, тешко 55 килограми, долга кафена коса и темнозелени очи.

Во моментот на нејзиното исчезнување носела зелени бермуди, бела маица и бели влечки.

Грчките власти пред неколку дена известија дека трагаат по девојчето Константина-Ирини Р.(16), кое исчезна од предградието Ахарнес во Атина.

Според грчките медиуми, девојчето последен пат била видена во неделата на 16 јуни во вечерните часови.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK