Платформата „Икс“ воведува приватни „лајкови“, сака да го заштити имиџот на корисникот

h-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПлатформата „Икс“ („Твитер“) објави дека од денеска воведува приватни „лајкови“ како стандардна опција со цел да се заштити имиџот на корисникот.

Засега оваа функција беше достапна само за претплатниците на „Премиум“.

Важно е да им се дозволи на луѓето нешто да им се допадне без да бидат нападнати поради тоа, изјави неодамна извршниот директор на платформата „Икс“, Илон Маск.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK