Најмалку 22 лица загинаа во бродолом во Индија

indija
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Најмалку 22 лица загинаа кога туристички брод потона во јужната индиска држава Керала, соопшти утринава локалната полиција.„Најдовме 22 тела. Шест лица се во болница“, соопшти полицијата во градот Танур, каде синоќа се случи несреќата.

Во тек е спасувачка операција.

Официјални лица велат дека на бродот веројатно имало околу 50 патници повеќе од дозволеното. Меѓу патниците имало и голем број деца.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK