Италијанската полиција заплени шест тони хемикалии за производство на екстази

5bffc409fc7e938e078b4625.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИталијанската финансиска полиција заплени околу 6,3 тони хемиски супстанци за производство на екстази, соопштија денеска официјални лица.

Акцијата за конфискација била спроведена по истрагата покрената пред две години, пренесе агенцијата Анса.

На овој начин е спречено потенцијалното производство на 63 милиони таблети екстази со пазарна вредност од околу 630 милиони евра.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK