Фон дер Лајен: Крунисувањето на Чарлс Трети е симбол на стабилност и континуитет

ursula_566576765
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

– Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен на Твитер им честиташе на крунисувањето на Чарлс Трети и на Камила.„Крунисувањето е доказ за трајната сила на британската монархија. Симбол на стабилност и континуитет“, наведе таа во порака на Твитер.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK