Бајден им честита на Чарлс Трети и на Камила за крунисувањето

bajden_6575677575
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

– Американскиот претседател Џо Бајден им честиташе на кралот Чарлс Трети и на кралицата Камила за крунисувањето, оддавајќи почит на „трајното пријателство меѓу САД и Обединетото Кралство“.







Во твит, Бајден ги нарече односите меѓу двете земји „извор на сила за двата наши народи“.

Toj додаде дека е горд што првата дама Џил Бајден „ги претставува САД на тој историски настан“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK