–>

Авион од Милано налетал на силни турбуленции пред слетувањето: повредени 11 лица

1693378715_unnamed-file.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Единаесет луѓе на летот на „Делта ерлајнс“ беа пренесени во болница, откако доживеале тешки турбуленции пред да слетаат во Атланта, изјави портпаролот на компанијата за Си-Ен-Ен.

Авионот, кој полетал од Милано, превезувал 151 патник и 14 членови на екипажот, кога до крајот на летот настанале турбуленции, изјави портпаролот на „Делта“.

Меѓу повредените има и патници и членови на екипажот.

Не се знае точниот степен на повредите.

Инцидентот се случил непосредно пред слетувањето на аеродромот во Атланта, каде авионот на крајот безбедно се приземјил.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK