–>

Америка ги повикува своите граѓани што побрзо да го напуштат Либан

Америка-ги-повикува-своите-граѓани-што-побрзо-да-го-напуштат.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАмбасадата на САД во Либан денеска ги повика своите граѓани да планираат да ја напуштат земјата што е можно поскоро додека се уште се достапни комерцијалните опции.

Во пораката упатена до граѓаните, Амбасадата наведува дека будно ја следи безбедносната состојба во Либан.

„Препорачуваме граѓаните на САД кои ќе одлучат да не заминат да подготват планови за вонредни состојби“, соопшти Амбасадата.

Стејт департментот издаде совет за патување во вторникот, 17 октомври, во кој ги повика своите граѓани да не патуваат во Либан поради „непредвидливата безбедносна ситуација“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK