20 луѓе загинаа, а околу 50 се ранети во руски ракетни напади низ Украина

unnamed-file.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо денешните руски ракетни напади врз цели во Украина загинаа 20 лица, а околу 50 се ранети, соопшти украинското МВР.

Седум лица загинаа во масовниот ракетен напад утринава врз Киев, соопштија локалните власти, а пренесе Ројтерс.

Најмалку три лица загинаа во градот Покровск во источна Украина во рускиот ракетен напад утринава, изјави регионалниот гувернер, додавајќи дека од проектилот била погодена и деловна зграда.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK