–>

(ВИДЕО) Скандал на УС Опен: Троицки нападнат од американски навивачи

troicki-us-open.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во првото коло од квалификациите за УС Опен, српскиот тенисер Хамад Меѓедовиќ загуби од Хрватот Борна Гој од Хрватска со 2:1 (7:5, 6:7, 6:4).

Сепак, овој натпревар го одбележа скандалот во режија на американските навивачи во Њујорк, кои го навредуваа Виктор Троицки, тренерот на Меѓедовиќ.

Тие прво го испровоцираа Меѓедовиќ, кога Троицки им го привлече вниманието да го спречи тоа.

Од тој момент целата ситуација ескалирала и се заканувала да прерасне во физичка пресметка. Поточно, еден од двајцата навивачи го „почести“ Троицки со бројни навреди, меѓу кои и „Е*ен кловн“ и „Ова е Њујорк, а не е*ана Србија“.

За среќа, сѐ се заврши со исфрлање на двајцата навивачи од трибините.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK