–>

(Видео) Миовски со гол во 100. минута спаси реми за Абердин против Сент Мирен

F4jLviOXgAAzZoS.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски повторно беше херој за неговите Абердин, откако со гол од пенал во 100. минута од мечот спаси 2:2 реми на гостувањето кај Сент Мирен во третото коло на Шкотската Премиерлига.

Абердин како гостин дојде до водство во 42. минута со голот на Хејс, но домаќините направија целосен пресврт и со головите на Кити (пенал во 59. минута) и Грив (во 76. минута), беа на чекор до победа, пред пеналот за Абердин и реализацијата на Миовски.

Тука следуваше ВАР-драмата, откако изгледаше дека Миовски се лизна при изведувањето и се прегледуваше дали тој двапати ја удри топката пред таа да влезе во голот, но на крајот голот беше признаен.

Абердин и по три кола нема победа во новиот шампионат со две ремија и еден пораз, додека Сент Мирен имаат две победи и едно реми.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK