–>

(Видео) Милевски: Македонија треба да се гордее со вас

Видео-Милевски-Македонија-треба-да-се-гордее-со-вас.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKFoto/ ffm.mk

Селекторот на Македонија, Благоја Милевски е задоволен од нерешениот резултат против Англија (1:1), со кој Македонија ги заврши квалификациите за пласман на ЕУРО 2024.

Селекторот им честиташе на фудбалерите, за големата борба што ја пружија против една од најдобрите светски селекции. Не сакаше да ја комнетира одлуката на судијата да досуди пенал за Македонија. За неговиот колега Герет Саутгејт таа судиска одлука е сомителна.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK