(Видео) Интер се прошета низ Неапол

Видео-Интер-се-прошета-низ-Неапол.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИнтер го декласира Наполи со 3:0 на „Диего Армандо Марадона“ стадионот и ја задржа челната позиција во Серија А. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас играше до 75.минута имаше опасен удар во втората минута при резултат 0:0.

„Ракетата“ на чаханоглу во 44.минута му донесе предност на Интер. Лидерот ја дуплираше предноста по прекрасната соло акција на Барела во 62.минута, а точка на натпреварот стави Турам во 85.минута.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK