Манчестер сити ја одреди цената за Кансело

ss_20230923_142638908_2345854869.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМанчестер сити ја одреди цената за десниот бек Жоао Кансело. Португалецот минатата сезона ја мина на позајмица во Барселона.

Пеп Гвардиола не беше задоволен од игрите на Кансело, а Португалецот не беше задоволен од минутажата, па единствено логично решение беше разделбата. Најпрвин беше на шет месечна позајмица во Баерн. Во Минхен беше импресионирани од него, поради што и не го откулија неговиот договор.

Во Барселона, минатата сезона имаше добри периоди, медиумите шпекулираа дека клубот ќе го откупи од Манчестер сити, но прашање е дали Барселона ќе троши пари за десен бек.

Манчестер сити од клубовите кои се заинтересирани да го донесат Кансело ќе бара 30 милиони евра, што отприлика ја претставува неговата проценета вредност.

Кансело во Манчестер сити пристигна во 2019 година, а одигра 154 натпревари, постигна девет гола си забележа 21 асистенција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK