Џејмс по триумфот над Голден Стејт: Беше тежок натпревар, следниот ќе биде уште потежок

dzejms
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс се осврна на победата над Голден Стејт вориорс (104:101) во четвртиот натпревар од НБА плејоф – четвртфинале.-Беше тежок натпревар, но ќе биде уште потежок. Ние го разбираме ова. Знаеме дека ќе биде така, изјави Џејмс.

Тој му оддаде признание на соиграчот Лони Вокер, кој постигна 15 поени во четвртата четвртина: „Немаше да победиме денес без Лони Вокер, тоа е сигурно.

Леброн натпреварот го заврши со 27 поени девет скока и шест асистенции.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK