Родриго: Се надевам дека Халанд нема да постигне гол против Реал

rodrigo
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Напаѓачот на Реал Мадрид, Родриго ги сподели своите очекувања за првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите против Манчестер сити.– Имаат тим кој изгледа застрашувачки. Сити игра многу добро. Но, ние сме уверени дека можеме да ги победиме. Халанд постигнува многу голови. Никој не знае како да го спречи, но се надевам дека нема да постигне гол против нас, изјави Родриго.

Натпреварот Реал Мадрид – Манчестер сити ќе се одигра вечер на „Сантијаго Бернабеу“ со почеток во 21 часот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK