Интер по втор пат го победи Милан и се пласира во финалето на Лигата на шампионите

lautaro_martinez_34534534
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

– Интер вечерва го победи Милан со 1:0 во реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите.

Стрелец на единствениот гол на оваа средба беше Лаутаро Мартинез, кој погоди во 74. минута од натпреварот на асистенција на Ромелу Лукаку.

Првиот натпревар заврши со резултат 2:0 во корист на „Нероаѕурите“.

Интер победи со вкупни 3:0 и се пласираше во финалето на Лигата на шампионите, каде ќе се соочи со победникот од другата полуфинална пресметка меѓу Манчестер сити и Реал Мадрид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK