–>

Газдите на Интер му ветиле на Меси натпревар против Барселона

Газдите-на-Интер-му-ветиле-на-Меси-натпревар-против-Барселона.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕден од сопствениците на Интер Мајами, Хорхе Мас даде интересно интервју во кое зборуваше за Лионел Меси.

Мас вели дека клубот сака да организира натпревар на кој Меси ќе има можност да се збогува со навивачите на каталонскиот клуб.

„Заминувањето на Меси од Барселона не беше на негово задоволство, тој не беше ни во можност да се поздрави како што треба. Во дадов збор дека дека ќе сториме се што е во наша моќ да добие шанса д асе збогува со навививачите на Барселона. Планираме посебен натпревар“, рече Мас.

Тој откри како во 2019 година започнал преговори и подготвува терен за пристигнувањето на Меси на Флорида.

„Уште во 2019 година организирав состанок со Хорхе Меси. Дејвид Бекам и јас го претставивме проектот на Интер кога му кажавме „Твојот син има шанса да создаде и остави зад себе посебно наследство, бидејќи целосно ќе го промени фудбалот како спорт во оваа земја.“ Беа потребни четири и пол години за Меси да донесе одлука со своето семејство. Никогаш не изгубив надеж и бев сигурен дека Меси ќе дојде, особено по освојувањето на Светското првенство“, изјави Хорхе Мас.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK