Џака сака да го напушти Арсенал ова лето

arsenal_@34234234
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 Фудбалерот од средниот ред на Арсенал, Гранит Џака сака да го напушти лондонскиот клуб ова лето, пишува „The Sun“.Триесетгодишниот Швајцарец добил понуда да премине во Баер Леверкузен следната сезона. Тренерот на „Топчиите“ Микел Артета нема да има ништо против заминувањето на играчот.

Џака е во Арсенал од 2016 година. Неговиот договор истекува во летото 2024 година. Порталот Трансфермаркт ја проценува вредноста на играчот на 28 милиони евра.

Во сезоната 2022/23, Џака забележа 44 настапи во сите натпреварувања, постигнувајќи седум гола и исто толку асистенции.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK