Борбата заврши кога Переира со нога го погоди противникот во глава

boks.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKУФЦ 303 беше спектакуларен настан кој се одржа ноќта зад нас во Лас Вегас и ноќта беше обележана со борба во полутешка категорија меѓу Алекс Переира и чехот Јири Прохаска.

Тепачката заврши со нокаут на почетокот на втората рунда, кога Переира го удри Прохашка право во главата со удар од кружен удар и го фрли на подот. На судијата не му преостана ништо друго освен да ја прекине тепачката и да го прогласи популарниот „Поатан“ за победник.

На овој начин го задржа шампионскиот појас и покажа дека е најдобар во светот во полутешка категорија, а ова му е втора победа во кариерата над Јири Прохашко.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK