Вицепремиерот Битиќи на увид во градежни активности за изградба на детска градинка во Бутел

bitiki
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вицепремиерот за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи денеска ќе изврши увид на градежните работи за изградба на детска градинка во Општина Бутел преку ТАВ програмата.

На настанот најавено е присуство и на градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски и претставникот на ТАВ Контракшн, Емрах Тосун.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK