Земјотрес во Македонија!

Screenshot-2024-06-08-124303.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со интензитет од 2,8 степени според Европската сеизмолошка скала, е регистриран во источниот дел на Македонија во 11:59 часот по локално време.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри.

Се почувствувал во околината на Берово, Пехчево и Кочани.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK