(Фото) Пожар во Ново Лисиче, црн чад се шири низ целата населба

Screenshot-2024-06-08-125624.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПожар изби во скопската населба Ново Лисиче.

До редакцијата на „Макфакс“ пристигнаа фотографии на кои се гледа густ црн чад кој се шири низ целата населба.

Засега немаме конкретни информации што гори, ниту дали се упатени противпожарните екипи на лице место.

Наскоро поопширно…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK