–>

(Видео) Хеликоптерска снимка го покажува ужасот во скопски Илинден

gasenje-pozar-helikopter1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Продолжува воздушното гасење на пожарот кој од вчера е активен во скопското село Ајватовци.

Од ЦУК споделија видео на кое се гледа прецизно исфрлање вода од еден од полициските хеликоптери.

https://makfax.com.mk/wp-content/uploads/2023/08/369874438_6475328795918995_5583453257760556274_n.mp4

Претходно првиот човек на ЦУК, Ангелов, рече дека едниот крак на пожарот е ставен под контрола,а вториот се движи кон манастирот каде дел од вегетацијата е изгорена од вчера.

„Нема опасност по населени места“, кажа тој.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK