Неделен возен ред на 24 Мај, Жичарницата ќе работи вообичаено

zicara_toplo_skopje_3545345
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Ве информираме дека утре, среда (24.05.2023 год), поради државниот празник „Св.Кирил и Методиј“, Денот на сесловенските просветители, јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред.

Билетарниците и центрите за персонализација нема да работат.

Жичарницата ќе работи вообичаено, од 10 до 20 часот, при што од 19 до 19.30 часот е последно возење од долу кон врвот, односно во 19.45 часот е последно возење од врвот надолу.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK