154 санкционирани возачи во Скопје, 19 без возачка дозвола

policija-mvr-soobrakaj-1-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK154 санкционирани возачи во Скопје, 19 без возачка дозвола

Секторот за внатрешни работи Скопје вчера продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 154 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 19 санкции, шест мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, 11 санкции за користење мобилен телефон при возење.

Изречени се девет мерки за некористење сигурносен појас, девет санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK