Променливо облачно со локален слаб дожд

sonce-41217
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Времето денеска променливо облачно со локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 5, а максималната ќе достигне од 8 до 14 степени.Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне до 14 степени.

Во следните денови ќе се задржи релативно топло време, до петок претежно сончево и стабилно.

За време на викендот се очекуваат локални врнежи од дожд, а ќе дува и умерен до засилен ветер од јужен правец.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK