–>

12 лица од Непал најдени во автомобил на автопатот „Пријателство“

avtopat-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера околу 17.50 часот на автопатот „Пријателство“, делница Табановце-Куманово, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Сопот го лишиле од слобода М.М.(34) од Република Србија.

Во возило „фолксваген пасат“ со регистарски ознаки на друго возило, кое го управувал, биле пронајдени 12 лица мигранти од Непал. М.М. бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Куманово и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, објави МВР,

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK