(Видео) Комични реакции на првиот официјален портрет на Чарлс како крал: „Се исплаши од себе“

Screenshot-2024-05-15-093827.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКралот Чарлс Трети одбележа уште еден јубилеј во своето владеење и оваа недела го откри својот прв официјален портрет по неговото крунисување минатата година, што предизвика лавина реакции на социјалните мрежи.

View this post on Instagram

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Сликата и нејзиниот изразен црвен тон брзо предизвика различни реакции на интернет, а самото видео од откривањето ги насмеа корисниците на мрежите.

„Жал ми е, но неговиот портрет изгледа како да е во пеколот“, гласи еден од низата слични коментари.

Се чинеше дека и самиот крал бил изненаден откако го видел портретот, а луѓето на мрежите се пошегувале дека е преплашен од сопствениот изглед на сликата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK