Хајди Клум го покори Кан: со фустан како од бајка, ги истакна сите атрибути

921053_profimedia-0872976553_iff.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМанекенката Хејди Клум (50) синоќа носеше балски фустан кој ги истакна сите нејзини облини.

Вчера свечено беше отворен 77. Кански фестивал, со премиера на филмот „Вториот чин“. Се смета за најпрестижниот и најстар настан во светот на кинематографијата.

Бројни познати личности синоќа прошетаа на црвениот тепих, а имаше изобилство од раскош и елеганција.

Една од најдобро облечените жени беше манекенката Хејди Клум (50), која носеше ефективна креација со потпис на либанскиот дизајнер Саид Кобеси.

Она што е интересно е што целиот фустан е изработен од најквалитетна свила од десетици метри.

Фустан со многу интересен дизајн бидејќи истакна се што треба. Самиот корсет ги истакна нејзините горни атрибути, додека предниот дел беше совршено видлив. Беше во светло црвена боја, што дополнително го подобри целокупниот впечаток.

Освен фустанот, големо внимание кај насобраните и кај целата јавност привлекоа и чевлите кои Хејди ги носеше за време на оваа многу важна вечер. Во прашање беше смел пар шпиц чевли во сребрена боја со вртоглаво висока потпетица.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK