–>

Затвореник во штипскиот затвор му овозможил на друг осуденик да користи хероин

Затвореник-во-штипскиот-затвор-му-овозможил-на-друг-осуденик-да.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗатвореник во затворот во Штип му овозможил на друг осуденик да користи хероин.

Полицијата во Штип поднесе кривична пријава против И.С.(45) од Свети Николе поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дела „овозможување на употреба наркотични дроги“.

На 06.09.2022 во Казнено – поправната установа Затвор Штип, во просторија во полуотворено одделение, каде пријавениот отслужувал казна, му овозможил на друг осуденик да користи хероин.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK