–>

Приведен 23-годишник од Гевгелија, криумчарел мигранти

Приведен-23-годишник-од-Гевгелија-криумчарел-мигранти.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера вечер во 19.50 часот на автопатот Граничен премин Табановце- Куманово, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Сопот при Регионалниот центар за гранични работи Север го лишиле од слобода 23-годишниот Д.С. од Гевгелија, извести МВР.

– При преглед во патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени четири лица мигранти од Непал, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK