Загина 18-годишник од Скопско, со возилото излетал од патот

Превртено-возило-во-Виничко-три-лица-повредени.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера околу 10.00 часот во СВР Скопје, Ѓ.Т.(50) од с.Љубанци, скопско, пријавил дека околу 07.00 часот на место викано Бозиште, скопско, неговиот син Д.Т. (18) со патничко возило излетал од шумски пат, по што починал.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK