Претрес во гостиварско, пронајдена дрога, приведен дилер

marihuana-zaplena-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо 10.25 часот од страна на полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар и од Полициското одделение Чегране лишен е од слобода А.Н.(54) од с.Чајле.

При претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, пронајдени се марихуана и хашиш, спакувани за понатамошна продажба.

По документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесена кривична пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK