–>

Возило удрило во велосипед во Тетово и побегнало

Почина-велосипедист-по-удар-од-автобус-на-автопатот-Кумановo-Скопје.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера, околу 13.30 часот, во СВР Тетово било пријавено дека на улицата Видое Смилевски-Бато во Тетово, патничко возило удрило во велосипед што го управувал 75-годишниот тетовец Р. М. и го напуштило местото.

Во несреќата велосипедистот добил тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница.

На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK