–>

Возило превртено на покрив во Аеродром, жителите бараат улицата да се затвори за сообраќај

Возило-превртено-на-покрив-во-Аеродром-жителите-бараат-улицата-да.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТешка сообраќајна несреќа се случи денеска во скопската населба Аеродром, на улицата Васко Карангелески, во близина на основното училиште „Љубен Лапе“.

Според сликите објавени на социјалните мрежи во сообраќајната незгода учествувале две возила, а едното завршило превртено на кров.


Полицијата врши увид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK