Во аптека во Карпош, едно лице со закана одзело пари од прометот

Скопјанец-ограби-аптека-во-Аеродром-полицијата-го-фати.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера околу 21.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека во трговски центар на подрачје на Карпош во Скопје, едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK