–>

Уапсен маж од Ласкарци, во неговиот дом пронајдено оружје и куршуми

Уапсен-маж-од-Ласкарци-во-неговиот-дом-пронајдено-оружје-и.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во село Ласкарци, скопско, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје го лишиле од слобода 34-годишниот Х.Б. од село Ласкарци, извести МВР.

– При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени пиштол, две рамки за пиштол и куршуми, соопшти МВР.

Лицето е приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK