–>

Пукано кон скопјанец во центарот на градот

Пукано-кон-скопјанец-во-центарот-на-градот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера вечер во 21.50 часот во СВР Скопје, 33-годишниот К.С. од Скопје пријавил дека пред зграда на подрачје на Центар, поради претходни недоразбирања, Т.М. пукал со пиштол кон него, но не го погодил, извести МВР.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK