–>

Турист се удави во Охридското езеро

Ohrid-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Странски турист попладнево се удавил во водите на Охридското Езеро, во близина на Свети Наум.

Според првичните информации од полицијата, станува збор за лице родено 1958 година, државјанин на соседна Република Албанија.

Увид на местото на настанот е во тек, за утврдување на околностите за настапувањето на смртта.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK