Мотоцикл удрил во паркирано возило на „Партизанска“

motociklist.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа во 21.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул. „Партизански одреди“ во Скопје, мотоцикл со скопски регистарски ознаки, управуван од И.П.(39) од Скопје, удрил во запрено патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, паркирано од В.Л.(23) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот, констатирани во приватна болница.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK