Тешко повреден малолетник, по судир на четирицикл и автомобил

mkd-441340.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо текот на вчерашниот ден во 18.38 часот во ОВР Кичево било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар – Кичево, кај с.Трапчин Дол, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фиат седичи“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.П.(37) од с.Козица, кичевско, и четирицкл „поларис“, управуван од малолетник од с.Длабкин Дол, кичевско.

Во несреќата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Кичево.

Извршен бил увид од јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Кичево.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK