Кучиња скитници искасаа тројца скопјани

Кучиња-скитници-искасале-луѓе-во-Скопје-Прилеп-и-Битола.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 17.15 часот во Полициската станица Аеродром, В.В.(57) од Скопје пријавил дека на ул.„Димитар Туриманџовски“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

Подоцна во 22.50 часот во Полициската станица Гази Баба, Е.Б.(54) од Скопје, пријавила дека на ул.„Финска“ во Скопје била касната од куче скитник.

Истиот ден во 16.50 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, А.А.(31) од Скопје пријавил дека на ул.„Шар планина“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK