Тешка сообраќајка кај Влае – има повредени, едното возило преполовено

soobrakajka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТешка сообраќајна несреќа се случи утрово на булеварот Партизански одреди во скопската населба Влае.

Во несреќата учествуваа две возила, од кои едното е преполовено од силата на ударот.

Според информациите од МВР, со возилата управувале 32-годишна скопјанка и 27-годишник, и двајцата од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила жената, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Додека другиот возач и неговиот сопатник се здобиле со телесни повреди.

За настанот бил известен јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK