Се преврте трактор во Виничко: возачот тешко повреден

traktor-696x435.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 12.30 часот во ОВР Виница било пријавено дека во атар на с.Лаки, виничко, при транспорт на дрва со трактор, С.Ѓ.(71) од Виница се превртел со тракторот и се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Штип.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Виница.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK