Прегазена малолетничка во Струшко: во неа удрил мотоцикл и побегнал

1692196338_brza-pomosh.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 18.30 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека на локалниот пат во с.Октиси, струшко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл со струшки регистарски ознаки, управуван од А.Ц.(20) од с.Октиси и малолетничка од с.Октиси, по што мотоциклистот го напуштил местото на настанот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Медицински центар Охрид.

По овластување на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Струга.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK