Тешко повредена 82-годишна жена од Скопје: ја прегазил автомобил

Прегазена-83-годишна-жена-од-Битола-во-неа-удрило-товарно-возило.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо СВР Охрид вчера во 12.50 часот било пријавено дека на ул.„АСНОМ“, патничко возило „хјундаи“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Ј.(18) од Битола, удрило во пешак Р.Л.(82) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Р.Л. констатирани во Специјаната болница „Св.Еразмо“ Охрид.

По овластување на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK