Во прилепската болница донесен 70-годишник со тешки повреди, го прегазил тракторот додека го поправал

Тешко-повреден-штипјанец-се-превртел-со-тракторот-кој-го-возел.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера околу 17.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во Градска болница Прилеп со тешки телесни повреди бил донесен 70-годишниот Б.И. од село Црнилиште, општина Долнени, извести МВР.

Според пријавеното, додека го поправал тракторот во дворот од семејната куќа, тракторот се придвижил и Б.И. се здобил со тешки телесни повреди, соопшти МВР.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK